מצאו את המשרה הבאה שלכם

מה אומר לך הביטוי "גוף ונפש"?

לקחנו 3 עובדים של כללית רפואה משלימה למשחק אסוציאציות משעשע

מקום העבודה שלנו הוא הרבה יותר ממקור פרנסה. אנחנו מבלים בו שעות רבות ומכירים חברים חדשים – ויש מקומות שהם ממש משפחה שנייה. ישבנו למשחק אסוציאציות מפתיע עם שלוש עובדות של כללית רפואה משלימה ושאלנו אותן מה אומרות לכן המילים האלה? 

טל נגר, מנהלת אדמיניסטרטיבית | מרפאת כללית רפואה משלימה בנס-ציונה

משפחתיות

הדבר הכי חשוב בחיים זה חיבור – להיות במקום מוכר שאתה מרגיש בו משמעותי. ככה אני מרגישה במשפחה שלי עם בעלי ושני ילדיי וככה אני גם מרגישה במרפאה שלי. כולנו חברים טובים וזה בונוס ענק להגיע כל בוקר לעבודה עם אנשים שהם חלק מהחיים שלך כל-כך הרבה שנים. אני עובדת בש.ל.ה (ארגון הגג של כללית סמייל, רפואה משלימה וכללית אסתטיקה) 13 שנים ומרגישה מוערכת בעבודה שלי. כיף לי להגיע למקום שיודע לתת לי מילה טובה כשצריך וגם לחזק את המקומות שדורשים חיזוק. אני מרגישה במקום בטוח, שיש בו דיאלוג זורם. היחס הזה מעודד אותי לתת את כל כולי ואני מרגישה שאני מקבלת המון בחזרה.

גוף ונפש

אני מאמינה בעבודה שלי ובמה שאני עושה כדי להקל על סבל של אנשים, מתוך הבנה שאי אפשר להפריד את עולם הרגש שלנו מהתפקוד הפיזי שלנו. למדתי NLP (שיטת דמיון מודרך שמסייעת להרגעה ולמיקוד) ואני משתמשת ביכולות האלה בעבודה. הרבה פעמים מטופלים מצויים במצב של חרדה, לחץ או ייאוש ואני מצליחה להרגיע אותם, לתת להם את התחושה שהם הגיעו למקום הנכון שבו המטפלים יעזרו להם. אני גם מקפידה לעשות בעצמי טיפולים במרפאה: עיסוי, שיאצו, רפלקסולוגיה, דיקור – אין משהו שלא ניסיתי ואני רואה עד כמה זה משפיע עליי ונותן לי כוח. העבודה כאן בשבילי היא שליחות: אנחנו מקבלים אנשים כואבים ומשחררים אותם עם חיוך. אני מרגישה שאני עושה משהו עם משמעות.

ניסיון מקצועי

התחלתי כעובדת מנהל בכללית סמייל ואחריו עברתי לכללית רפואה משלימה. אחרי שייעדו אותי לתפקידי ניהול, עברתי תהליך חניכה לעתודה ניהולית וכך התקדמתי לתפקיד של אחראית משמרת. הארגון מקפיד לשדרג את העובדים שלו. חשוב לי מאוד לדעת שיש אופק מקצועי מבלי לוותר על החיים הפרטיים, ושתמיד יש לאן להתפתח ולהתקדם. יש כל הזמן הכשרות והשתלמויות כך שאתה כל הזמן מקבל עוד כלים מקצועיים ונשאר מעודכן בכל מה שקורה בתחום הרפואה המשלימה.

ליאורה בר-סימנטוב, מטפלת בדיקור | מרפאת רמת-אביב ומרפאת רמת-גן

ליאורה: "שאיפה למצוינות בלי תחרות"

חדשנות

אני עובדת במקום שמעודד חדשנות. כל אחד כאן יודע שהוא יכול להציע רעיונות חדשים ותמיד יהיה מי שיקשיב וגם יידע ליישם את הרעיונות האלה. בכל שנה מתקיימת תחרות "הצעת השנה" של העובדים ובשנה שעברה אפילו זכיתי במקום השלישי על הצעה שהעלתי: אנחנו נותנים למטופלים שלנו הרבה טיפים, ו"שיעורי בית" במסגרת הטיפול והם לא תמיד זוכרים את כל העצות, אז הצעתי לשלוח דף הסבר וסרטון לנייד של המטופל בסיום כל טיפול. המנהלת שלי התלהבה והגישה את הרעיון לתחרות. גם אם לא תמיד כל דבר ניתן ליישום או שלוקח זמן ליישם, יש תחושה מאוד טובה שמקשיבים לך, מעריכים יוזמות ומבקשים להמשיך לחשוב ולהביא רעיונות והצעות ייעול.

מצויינות

אחד הדברים המרגשים במקום העבודה שלי הוא השאיפה למצויינות בלי תחרות. אנחנו עובדים יחד בלי מלחמות אגו ויש רצון אמיתי שכל אחד יצטיין בתפקידו ושנהיה הכי טובים במה שאנחנו עושים  – בלטפל. אנחנו מקבלים פידבק על עבודה טובה והתחושה היא שכולם שואפים כל הזמן לעשות את המקסימום להשתפר.  ב-2018 קיבלתי ביחד עם 11 עובדים נוספים את פרס העובד המצטיין. לצד מענק כספי ותעודת הוקרה, הרגשתי שבאמת רואים אותי ומעודדים אותי. אני מאמינה שכולנו כבני-אדם רוצים להיות טובים במה שאנחנו עושים, וכשאנחנו מגיעים למקום עבודה שגם מחזק את החלקים האלה, זה מאוד מגביר את תחושת השייכות.

כאב

אנחנו מטפלים בכאב של אנשים. וחיים עם כאב הם חיים לא איכותיים. מגיעים אליי מטופלים כואבים ומיואשים, חסרי אמונה שניתן לעזור להם אחרי שעברו לא מעט טיפולים במסגרות אחרות. אני יודעת שאני אצליח לעזור להם ברוב המקרים – וזה באמת המצב, לפעמים אחרי טיפול אחד ולפעמים אחרי כמה טיפולים. אף אחד לא צריך להעביר את חייו בכאב. 

שרון לדרברג, מנהלת אדמניסטרטיבית | מרפאת כפר-סבא

שרון: "יש תחושה חזקה של שייכות וחיבור"

יציבות

"אני 20 שנה בארגון וזה אומר הכול. התחלתי בשנת 1998 במרפאת שיניים של כללית סמייל, תוך כדי העבודה התניידתי לכללית רפואה משלימה ונשארתי עד היום. אני בת מזל שור, ומאוד חשובה לי יציבות. למזלי מצאתי את המקום שבו גם יש לי יציבות ואני גם מרגישה בבית. יש בתוך הצוות שלנו חברויות עמוקות, יחסים חמים ואישיים, העבודה מתגמלת, מאתגרת ומעניינת, ויש תחושה חזקה של שייכות וחיבור למקום ולאנשים. מה צריך יותר?"

נוחות

"אני גרה בהרצליה ונוסעת למרפאה בכפר-סבא בכל בוקר נגד כיוון התנועה. הפרישה של המרפאות של הרפואה המשלימה בכל הארץ מאפשרת לרוב הקולגות שלי במשרד להגיע אפילו יותר בקלות, בכמה דקות נסיעה. העבודה במשמרות מאפשרת לי גמישות שאני אוהבת: אם אני עושה משמרת ערב יש לי יום שלם לסידורים, ואם אני עובדת בבוקר אני יודעת שקצת אחרי שתיים אני כבר בבית ויש לי את כל היום פנוי. יש אצלנו בצוות גמישות להתחלף במשמרות ועזרה אם צריך. בנוסף יש לנו הטבות כמו הנחות בטיפולי שיניים ובטיפולי רפואה משלימה כי אנחנו תחת ארגון גג אחד, ימי כיף ומסיבות. בשבילי נוח פה מכל הבחינות!".